De KNMV heeft in samenwerking met de Enduro Promo Groep een enduroselectie samengesteld bestaande uit talentvolle rijders afkomstig uit zowel de huidige ONK- als de jeugd enduro-competitie. De selectierijders worden door KNMV-trainers begeleid en opgeleid tot mondiaal niveau. Het doel? In 2015 deelnemen aan de ISDE in Slowakije.
Een ambitieus doel, maar zeker niet onhaalbaar. Een vergelijkbare opzet en aanpak bij de motocross-selectie heeft immers tot bewezen succes geleid. De enduroselectie 2014-2015 bestaat uit tien rijders, verdeeld over twee selecties.
Topselectie
Lucas Dolfing
Bas Klein Haneveld
RobinNijkamp
Thierry Pittens
Wesley Pittens
Subselectie
Nina Klink
Michel Hoenson
Kay Hulshof
Vincent Rikhof
Bjorn Sloot
KNMV-gediplomeerd trainer Erik Davids, welbekend in de endurowereld, zal de selecties trainen en in praktische zin begeleiden. Verder zal er aan het ‘team om het team’ worden gebouwd.
‘Oranje invasie’ bij EK enduro
Achter de schermen zijn de selectierijders al enige tijd actief. Zo hebben de coureurs onder begeleiding van KNMV-trainers Kees van de Ven en Erik Davids aan diverse EK enduro’s deelgenomen. In Spanje sprak de lokale media zelfs van een ‘Oranje invasie’. Ook zijn er meetings geweest met de rijders uit de (voor)selectie waarin de plannen voor endurotalentontwikkeling uit de doeken werden gedaan en besproken werd wat er van een selectierijder wordt verwacht op het gebied van sporttechnische ontwikkeling. Immers: voor wat, hoort wat! Selectierijders dienen zich te houden aan de KNMV-selectierichtlijnen.
Selectietraining Havelte
Op maandag 29 september was de KNMV-enduroselectie in Havelte te gast bij de endurorijders van de 11e Luchtmobiele Brigade. De rijders konden trainen op het militair oefenterrein waar jaarlijks de ONK enduro ‘Jos Leunnisen Memorial’ wordt verreden. Een wedstrijd ter nagedachtenis aan de Nederlandse beroepsmilitair en fervent endurorijder die in 2007 in Afghanistan sneuvelde.
Druk programma
De training in Havelte was nog maar het begin. Het worden drukke tijden voor de selectierijders; op 4 oktober gaat het ONK enduro weer van start en is er bijna wekelijks een wedstrijd tot aan de Kampioensrit in Enter. Op conditioneel vlak zullen de coureurs onder leiding van Erik Davids trainingen afwerken om in 2015 daadwerkelijk in Slowakije aan de start van de ISDE te staan.